Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaNOWE OBWODY GŁOSOWANIA W GMINIE
Gmina Międzychód - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

NOWE OBWODY GŁOSOWANIA W GMINIE

rok temu

Informujemy, że Komisarz Wyborczy w Poznaniu II dokonał zmian w obwodach głosowania na terenie gminy Międzychód w związku ze zmianą przepisów ustawy Kodeks wyborczy – postanowienia do zapoznania w załączeniu.

 Od najbliższych wyborów (parlamentarne jesienią br.) będzie funkcjonować u nas 5 dodatkowych lokali obwodowych komisji wyborczych.

 Dodatkowe obwody będą funkcjonować w świetlicach wiejskich:

  1.  Głażewo dla wyborców Głażewa – komisja Nr 11
  2. Gorzyń dla wyborców Gorzynia – komisja Nr 12
  3. Dzięcielin dla wyborców Dzięcielina – komisja Nr 13
  4. Muchocin dla wyborców Muchocina oraz Muchocinka – komisja Nr 14
  5. Mierzyn dla wyborców Drzewiec, Mierzyna, Mierzynka, Piłki, Przedlesia, Puszczy, Zamyślina i Żmijowca – komisja Nr 15

 

Jednocześnie informujemy, że:

Na postanowienie Komisarza wyborcom w liczbie co najmniej 15 przysługuje prawo wniesienia skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 3 dni od daty podania postanowienia do publicznej wiadomości poprzez opublikowanie na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Poznaniu. Skargę wnosi się za pośrednictwem Komisarza Wyborczego w Poznaniu II. Zgodnie z art. 9 § 1 Kodeksu wyborczego przez upływ terminu do wniesienia skargi należy rozumieć dzień złożenia skargi Komisarzowi Wyborczemu w Poznaniu II.


Ww. komunikat dot. postanowienia komisarza jest dostępny tutaj: https://poznan.kbw.gov.pl/aktualnosci/okregi-wyborcze-i-obwody-glosowania/postanowienia-komisarzy-wyborczych-w-poznaniu-i-ii-w-sprawie-zmian-w-podziale-na-stale-obwody-glosow