Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaPosiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego - monitorowanie sytuacji powodziowej
Gmina Międzychód - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego - monitorowanie sytuacji powodziowej

5 miesięcy temu

Szanowni Mieszkańcy Gminy Międzychód!

 

Dzisiaj (21.02.2024 r.) odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji na rzece Warcie, tj. przekroczenia przez nią poziomu ostrzegawczego.

 

Wykonując obowiązki nałożone przez przepisy prawa oraz realizując postanowienia „Planu operacyjnego ochrony przed powodzią”, a także po uzyskaniu rekomendacji ww. Zespołu, podjąłem decyzję o wprowadzeniu na terenie Naszej Gminy POGOTOWIA PRZECIWPOWODZIOWEGO.

 

Dla Państwa – w tej sytuacji – nie zmienia się nic! Pogotowie umożliwia prowadzenie czynności organizacyjnych, sprawdzenie gotowości działania podległych służb i instytucji.

 

Przekroczenie stanu ostrzegawczego (tj. 380 cm) występuje od kilku dni. Nie jest ono znaczące, a do kolejnego stanu alarmowego brakuje jeszcze sporo – stan alarmowy występuje na poziomie 430 cm.

 

Dzisiejsze spotkanie było właśnie jednym z elementów czynności organizacyjnych w ramach pogotowia przeciwpowodziowego. Omówiliśmy podstawowe aspekty, tj. jakie posiadamy siły i środki możliwe do ewentualnych działań, stan wyposażenia magazynu przeciwpowodziowego, czy dalsze czynności sprawdzające zdolności działania i współpracy różnego typu podmiotów i instytucji.

 

Jeszcze raz podkreślam i zapewniam – nie dzieje się na razie nic nadzwyczajnego, co mogłyby u Państwa wywoływać jakikolwiek niepokój. Jest wręcz odwrotnie – są to standardowe działania podejmowane w ramach tzw. zarządzania kryzysowego, czyli podejmujemy teraz te czynności, aby zapobiec – ewentualnie w przyszłości – sytuacji kryzysowej, tj. powodzi, która jednak aktualnie nam nie grozi.


Burmistrz Międzychodu

Krzysztof Wolny


Galeria

  • info_4.png

Do pobrania

  • zarządzenie (PODPISANE) - pogotowie przeciwpowodziowe.pdf